تئاتر

تئاتر

تئاتر اجازه دارم جیغ بکشم آخرین پروژه گروه هنری اسپرودیزاین از 6 فروردین سال 1398 در سالن مستقل تهران با حضور متین ستوده و به کارگردانی علی ساسانی نژاد

اطلاعات تئاتر اجازه دارم جیغ بکشم
تئاترمرگ و تئاترعروسک

تئاترمرگ و تئاترعروسک

تئاتر - 1397/12/05

قسمتی از این مقاله را در زیر می خوانید :

كانتور با تأسیس شركت تئاتر كریكوت ۲ (Cricot۲) در ۱۹۵۵ دست به خلق آثاری همه جانبه زد. شهر فرهنگی كراكوی لهستان برای كانتور و همكارانش كه اكثراً نقاش بودند تبدیل به مركز فعالیت‌های هنری شده بود. وی در ۱۹۷۵ یكی از مهمترین آثار خود"كلاس مرده" را با مضمونی كاملاً سورئالیستی درباره مرگ و با بهره‌گیری از هنرمندانی از تمامی سنین اجرا كرد. وی به خاطر این نمایش جوایز معتبری را در اروپا و آمریكا دریافت كرد. سبك نمایشی"كلاس مرده" در نمایش‌های دیگر او مثل"ویله پوله، ویله پوله" (۱۹۸۲)، "بگذار هنرمند بمیرد" (۱۹۸۵) و نمایش"دیگر باز نخواهم گشت" (۱۹۸۹) به وسیله كانتور پیگیری شد. وی تولیدات هنری خود را با گروه كریكوت تا زمان مرگ ادامه داد. "امروز، روز تولد من است" (۱۹۹۰) آخرین اثر نمایشی كانتور بود كه با مرگ وی قرین شد.
مانیفست مرگ كانتور كه یكی از سه بیانیه او به شمار می‌آید، نشان دهنده چگونگی گسست وی از تمامی سنت‌های تئاتری قدیمی و جدید اروپایی است. وی تمامی دغدغه‌هایش را در ابژه تاتریكال خلاصه می‌كند و بازیگر را به عنوان شیء در وضعیتی قرار می‌دهد كه بر عناصر بصری او تأكید بیشتری شود.

 

تهیه و تدوین علی ساسانی نژاد

دانلود مستقیم این مقاله با حجم 1 مگابایت


علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد، متولد سال 1361(تهران) ، مدرس دانشگاه هنر و دانشگاه هنر و معماری در بخش طراحی صحنه- مجسمه ساز ،طراح ،معمار و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس از دانشگاه معتبر MIT هند در رشته های هنری تئاتر و رسانه است. وی در سال های اخیر کارگردانی و طراحی صحنه چندین کار نمایشی را به عهده داشته است.

برچسب ها :


شاید به موارد زیر نیز علاقه مند باشید :)


تئاتر گوژپشت نتردام یکی از رکورد داران گینس

98/01/18

تئاتر گوژپشت نتردام یکی از رکورد داران گینس
ادامه مطلب
تکرار و تکرر در تئاتر ابزورد

98/01/10

تکرار و تکرر در تئاتر ابزورد
ادامه مطلب


تئاتر اجازه دارم جیغ بکشم جدیدترین پروژه گروه اسپرودیزاین از 6 فروردین 1398 به روی صحنه خواهد رفت

تهران بهار شمالی,
تقاطع ایثار و جوادنیا پلاک 40