طراحی صحنه

طراحی صحنه

طراحی صحنه از آن دسته هنرهایی است که هنرمند هم زمان باید به چندین فن تسلط داشته باشید، از علم مواد تا فنون آهنگری و نجاری و ... علاوه بر این هنرها شیوه تجسم و ذهنی خلاق باید از داشته های اصلی هنرمند باشد. به روز بودن نیز از اصول اولیه این هنر است

پروژه های طراحی صحنه اسپرودیزاین
فوتوریسم (طراحی صحنه ،لباس باله، جلوه های صوتی و ....)

فوتوریسم (طراحی صحنه ،لباس باله، جلوه های صوتی و ....)

طراحی صحنه - 1397/12/05

گوشه ای از این مقاله را در زیر می خوانید :
كوشش هنرمندان «فوتوریست» در استفاده از اصول این مكتب مستقیماً در معماری، براساس این هنر تأثیری نگذاشت. «آنتونیوسانت الیا» هنرمند ایتالیائی كه قبلاً از او یاد كرده ایم در پروژه ی خود یك «شهر جدید» كه مشتمل بر خانه های چندین طبقه و راه های زیر زمینی و هوائی در طبقات مختلف بود كوشید اصول «حركت» را به عنوان عامل هنری در طرح شهرهای معاصر معمول دارد.
باید در معماری استفاده از تمام مصالح ساختمانی جدید از آهن و بتن مسلح گرفته تا منسوجات كارخانه ای و مقوا معمول شود. اما قصد اصلی وی از این اعلامیه این بود كه حركت و تحول اساس معماری است؛ اساسی كه به معماری همان تحرك و «سبكی » مجسمه سازی را می دهد. قصد وی در جمله ای از خود او در این بیانیه خلاصه می شود: «هر خانه باید مناسب زمان خود ساخته شود»

دانلود مستقیم با حجم 1 مگابایت

 

 


علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد، متولد سال 1361(تهران) ، مدرس دانشگاه هنر و دانشگاه هنر و معماری در بخش طراحی صحنه- مجسمه ساز ،طراح ،معمار و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس از دانشگاه معتبر MIT هند در رشته های هنری تئاتر و رسانه است. وی در سال های اخیر کارگردانی و طراحی صحنه چندین کار نمایشی را به عهده داشته است.

برچسب ها :

فوتوریسم، طراحی، صحنه، لباس، باله، جلوه، صوتی


شاید به موارد زیر نیز علاقه مند باشید :)


مراحل رسیدن به یک طراحی صحنه پویا

97/12/05

مراحل رسیدن به یک طراحی صحنه پویا
ادامه مطلب
سورئالیسم در صحنه قسمت اول

97/12/05

سورئالیسم در صحنه قسمت اول
ادامه مطلب


تئاتر اجازه دارم جیغ بکشم جدیدترین پروژه گروه اسپرودیزاین از 6 فروردین 1398 به روی صحنه خواهد رفت

تهران بهار شمالی,
تقاطع ایثار و جوادنیا پلاک 40