مقالات هنری

مقالات هنری

مقالات هنری در این بخش به شکل کاملا تخصصی برای استفاده آزاد همه هنرجویان تهیه و تدوین گردیده است، لازم به ذکر است که کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به اسپرودیزاین می باشد و انتشار همه مطالب از این سایت با ذکر منبع بلامانع است

معرفی سبک سوپره‌ماتیسم

معرفی سبک سوپره‌ماتیسم

مقالات هنری - 1397/12/05

قسمتی از این مقاله را در زیر می خوانید :

سوپرماتیسم سبکی متشکل از ترکیب بندی های نظام یافته انتزاعی است، كه در حدود سال 1913 پدید آمد. عناصر آن سطوح هندسی هم خانواده (مربع - مستطیل - دایره - مثلث وخطوط متقاطع) می باشند و رنگ های اصلی ان سیاه وسفید است. هنرمندان این سبک درصدد بیان احساسات محض ویا مفاهیمی چون عمق میباشند. اين سبك توسط مالویچ که پیشوای نهضت کوبیسم درشوروی بود، در روسیه پایه گذاری کرد.

در اين سال، گروهی از معماران، مهندسان و نقاشان که نام سوپره‌ماتیسم بر خود نهاده بودند و تصمیم در پذیرفتن «ماشین» به عنوان نمادِ عصر حاضر داشتند گرد هم آمدند. عنصر اصلی اندیشه آنان رئالیسم ستیزی بود که نخست به شکل شورشی ساده علیه نقاشی سه‌پایه‌ای - که در نظر آنان اصطلاحی خاص برای دوران قبل از صنعتی‌شدن به‌شمار می‌رفت - متجلی گردید.

تهیه و تدوین علی ساسانی نژاد

دانلود مستقیم این مقاله با حجم 1 مگابایت


علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد، متولد سال 1361(تهران) ، مدرس دانشگاه هنر و دانشگاه هنر و معماری در بخش طراحی صحنه- مجسمه ساز ،طراح ،معمار و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس از دانشگاه معتبر MIT هند در رشته های هنری تئاتر و رسانه است. وی در سال های اخیر کارگردانی و طراحی صحنه چندین کار نمایشی را به عهده داشته است.

برچسب ها :

سبک، سوپره‌ماتیسم، مربع، مستطیل، دایره، مثلث، خطوط متقاطع


شاید به موارد زیر نیز علاقه مند باشید :)


هنرمندان چک

97/12/05

هنرمندان چک
ادامه مطلب


تئاتر اجازه دارم جیغ بکشم جدیدترین پروژه گروه اسپرودیزاین از 6 فروردین 1398 به روی صحنه خواهد رفت

تهران بهار شمالی,
تقاطع ایثار و جوادنیا پلاک 40