مقالات هنری

مقالات هنری

مقالات هنری در این بخش به شکل کاملا تخصصی برای استفاده آزاد همه هنرجویان تهیه و تدوین گردیده است، لازم به ذکر است که کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به اسپرودیزاین می باشد و انتشار همه مطالب از این سایت با ذکر منبع بلامانع است

هنرمندان چک

هنرمندان چک

مقالات هنری - 1397/12/05

قسمتی از این مقاله را در زیر می خوانید :

در خصوص ویژگی ها و خصوصیات اصلی طراحی صحنه مدرن تئاتر چک قبل از جنگ جهانی دوم می توان گفت که آنچه کاملا واضح و آشکار است عدم پذیرش همگانی نسبت به واقعگرایی وهم آلود و توصیفی ، جزئیات ( طبیعت گرایانه ) و دقت تاریخی و علمی در شیوه کاری است . طراحی صحنه کشور چک در طی نیمه دوم قرن بیستم ارتباط تنگاتنگی با دیگر جنبش های هنری قبل از جنگ جهانی دوم برقرار کرده بود .

ای .اف. بوریان و میروسلاوکوریل ، اولین کسانی بودند که از اسلاید و پرتو افکنی در تئاتر استفاده کردند . آن ها به دنبال ارتباط دراماتیک این عناصر با ترکیب بندی بصری کلی اجرا بودند. آنها اصطلاحی را که برای خود قرار دادند تئاتروگراف نامیدند که خود این پدیده ارتباط بسیار مستقیمی با رشد و پیشرفت تکنولوژی فیلم سالهای 36 تا 40 داشت .

تهیه و تدوین علی ساسانی نژاد

دانلود مستقیم این مقاله با حجم 1 مگابایت


علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد
علی ساسانی نژاد، متولد سال 1361(تهران) ، مدرس دانشگاه هنر و دانشگاه هنر و معماری در بخش طراحی صحنه- مجسمه ساز ،طراح ،معمار و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس از دانشگاه معتبر MIT هند در رشته های هنری تئاتر و رسانه است. وی در سال های اخیر کارگردانی و طراحی صحنه چندین کار نمایشی را به عهده داشته است.

برچسب ها :

معماری، هنرمند، چک


شاید به موارد زیر نیز علاقه مند باشید :)


معرفی سبک سوپره‌ماتیسم

97/12/05

معرفی سبک سوپره‌ماتیسم
ادامه مطلب


تئاتر اجازه دارم جیغ بکشم جدیدترین پروژه گروه اسپرودیزاین از 6 فروردین 1398 به روی صحنه خواهد رفت

تهران بهار شمالی,
تقاطع ایثار و جوادنیا پلاک 40